EFFECTUS – EELSÖÖT BROILERITELE

EFFECTUS – EELSÖÖT BROILERITELE

Broilerite kasvatamise õnnestumine sõltub otseselt nende kasvu intensiivsusest kasvatamise esimestel päevadel (kuni 11 päeva).

Sööt on valmistatud valitud kõrge kvaliteediga sööda toorainetest ja söödalisanditest. Dieedi aminohapete sisaldus on tasakaalustatud vastavalt broilerite füsioloogilistele vajadustele. Aminohapete paremaks omandamiseks on valitud optimaalne metaboolse energia ja aminohapete suhe. Need on tasakaalustatud vastavalt ideaalse valgutaseme kontseptile. Aminohapete tasemeid söödas tuleb kaaluda koos kõigi teiste toitainetega, sealhulgas energiatasemetega.

Kaltsium broilerite dieedis mõjutab kasvu, sööda tõhusust, luude arengut, jalgade tervist, närvide funktsioone ja immuunsüsteemi. Fosfor, nagu ka kaltsium, on vajalik õiges vormis ja koguses, et optimeerida luustiku struktuuri ja kasvu. Fütaasensüümide kasutamine suurendab sööda koostisosade kättesaadavat fosforisisaldust ning nende ensüümide kasutamine on üldiselt broilerite tootmisel kasulik. Ensüümide kasutamisest tulenev fütaadi vähenemine suurendab kaltsiumi ja muude mineraalainete kättesaadavust. Naatrium, kaalium ja kloriid on vajalikud mitmete metaboolsete funktsioonide tarvis. Nende mineraalainete liigsed tasemed põhjustavad suurenenud veekasutust ning seetõttu pesakonna halba kvaliteeti. Puudused võivad mõjutada toidu tarbimist, kasvu ja vere pH-d. Elektrolüütide tasakaal (ET) on broileritele tähtis, eriti kuumastressi tingimustes. Sobilikud vitamiinide ja mikroelementide lisandid sõltuvad sööda koostisosadest, sööda tootmisest ja kohalikest tingimustest.